شیائومی در میان 50 شرکت برتر فناوری 2023

شیائومی در میان 50 شرکت برتر فناوری 2023

بیستون کنسالتینگ گروپ (BCG) شرکت شیائومی را در لیست "50 شرکت برتر نوآوران سال 2023" خود، در رتبه 29 قرار داده است، که دو پله بالاتر از سال گذشته است.
این تعیین مرتبه نشان دهنده این است که شیائومی اولویتی برای نوآوری قائل می‌شود، سرمایه گذاری و استعدادش را بر آن متمرکز می‌کند. کمپانی شیائومی سعی می‌کند سرمایه گذارهای نتیجه‌گرا داشته باشد. در ربع اول سال جاری، هزینه‌های تحقیق و توسعه (R&D) شیائومی نسبت به سال قبل 17.7٪ افزایش یافته. تا 31 مارس 2023، تعداد کارکنان R&D به تقریباً 16،500 نفر رسیده است که بیش از 50٪ از کارمندان شیائومی است. تلاش‌های تحقیق و توسعه شیائومی تا 31 مارس 2023 بیش از 32،000 پتنت جهانی را به شرکت داده است. کل سرمایه گذاری R&D برای سال 2023 قرار است بیش از 20 میلیارد رنمینبی (واحد پول رایج چین) باشد.
شرکت شیائومی تبدیلات فناورانه، از جمله هوش مصنوعی (AI) را پذیرفته است. در آوریل تیم اصلی آزمایشگاه هوش مصنوعی را رسماً تشکیل داد. واحد هوش مصنوعی شیائومی، در حال حاضر بیش از 1،200 نفر کارمند مرتبط با AI دارد. شرکت به فراهم کردن سناریوهای مرتبط با AI، به حداکثر رساندن پیشرفت‌های فناوری و کشف فرصت‌هایی با شرکای پتانسیل می‌پردازد.

رتبه‌بندی BCG برچه اساس است؟


رتبه‌بندی "شرکت‌های برتر نوآوران "BCG بر اساس یک نظرسنجی از بیش از 1000 مدیر نوآوری جهانی انجام شده است که در دسامبر 2022 و ژانویه 2023 نظرسنجی شده‌اند. این نظرسنجی عملکرد یک شرکت را در چهار دسته‌بندی ارزیابی می‌کند: شهرت جهانی، نظر همتایان صنعت، خلق اختلال در صنعت و ایجاد ارزش.
BCGاز سال 2003 گزارش سالانه خود درباره نوآوری را منتشر می‌کند. شرکت‌های دیگری که در لیست سال 2023 آمده‌اند عبارتند از: آمازون، آلفابت، مایکروسافت، زیمنس، فایزر، اسپیس ایکس، نایکی، آی‌بی‌ام و غیره.

شیائومی سال 2023 را به عنوان سال حیاتی برای شتاب دادن به رشد خود تعریف می‌کند. این شرکت قاطع خواهد ماند در پی پیشرفت استراتژی کسب و کار جدید خود با تمرکز بر توسعه با کیفیت بالا، متمرکز بر پیگیری بی‌وقفه از پیشرفت فناوری و هدف خود بر این است که همه افراد در سراسر جهان از طریق فناوری نوآورانه به یک زندگی بهتر دست یابند.

درباره شرکت شیائومی

شیائومی در آوریل 2010 تأسیس شد و در تاریخ 9 ژوئیه 2018 (1810.HK) در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ (Hong Kong Stock Exchange) به صورت عمومی معاملاتی شد. شیائومی یک شرکت الکترونیک مصرفی و تولید هوشمند است که دارای گوشی‌های هوشمند و سخت‌افزارهای هوشمندی است که از طریق پلتفرم اینترنت اشیاء (IoT) به هم متصل هستند.

شیائومی همواره به ایده‌آل "دوستی با کاربران" پایبند است و به طور مداوم نوآوری، تجربه کاربری با کیفیت بالا و کارآیی عملیاتی را تعقیب می‌کند. این شرکت به شدت سعی می‌کند محصولات شگفت‌انگیزی با قیمت‌های منصفانه بسازد تا امکان دسترسی به زندگی بهتر از طریق فناوری نوآورانه را برای همه مردم جهان فراهم کند.

شیائومی یکی از شرکت‌های برتر گوشی هوشمند جهان است. بر اساس گزارش کانالیس، درصد سهم بازار این شرکت از نظر ارسال گوشی هوشمند در رده سوم جهانی در ربع اول سال 2023 قرار داشت. این شرکت همچنین پلتفرم AIoT (AI+IoT) مصرف‌کننده برتر جهان را تأسیس کرده است و تا 31 مارس 2023، بیش از 618 میلیون دستگاه هوشمند به پلتفرم آن متصل شده است (به استثنای گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها). محصولات شیائومی در بیش از 100 کشور و منطقه در سراسر جهان حضور دارند. در ماه آگوست 2022، این شرکت برای چهارمین بار در فهرست Fortune Global 500 قرار گرفت و با رتبه 266، نسبت به سال 2021، 72 جایگاه بهتر را کسب کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شیائومی به عنوان یک شرکت، می‌توانید به وب‌سایت https://www.mi.com/global/discover/newsroom مراجعه کنید.

عضویت در خبرنامه

از آخرین خبرها و جدیدترین تخفیفات با خبر شوید