تعویض ال سی دی گوشی شیائومی

تعویض ال سی دی گوشی شیائومی

گوشی‌های شیائومی طرفداران منحصر به خود را در میان انواع و اقسام گوشی‌های همراه دارند، بسیاری از گوشی‌های پرچم دار با برند شیائومی و گوشی‌های میان رده و اقتصادی با زیر برندهای ردمی و پوکو در این دسته بندی جای می‌گیرند.

در این میان ممکن است گوشی خریداری شده شما در اتفاقی دچار آسیب فیزیکی شود و در این صورت بیشترین احتمال آسیب دیدگی دستگاه، در ال سی دی گوشی شیائومی شما می‌‎باشد.

البته آسیب‌هایی که ال سی دی و یا عملکرد تاچ گوشی شما را تهدید می‌کنند می‌تواند در مواردی نادر، نرم افزاری نیز باشد. در این مطلب به مشکلات سخت افزاری ال سی دی مانند شکستگی و ... که نیاز به تعویض ال سی دی دارند، می‌پردازیم. با تسک‌میران در راهنمای تعویض ال سی دی گوشی شیائومی خود همراه باشید.

در چه مواقعی ممکن است تاچ و ال سی دی گوشی هنگ کند؟

در بسیاری از مواقع با آسیب دیدن و ضربه یا رطوبت ممکن است تاچ و ال سی دی گوشی در عملکرد دچار اختلال شوند. همچنین آبخوردگی نیز یکی از عواملی است که سلامت ال سی دی‌ گوشی های شیائومی را تهدید می‌کند. در نظر داشته باشید که ضد عفونی کردن صفحه نمایشگر گوشی نیز در صورتی که بصورت اصولی صورت نگیرد، می‌تواند موجب آسیب دیدن ال سی دی گوشی شیائومی شما گردد.

اگر ال سی دی گوشی‌تان را به تازگی عوض کرده‌اید اما همچنان با مشکل مواجهید به احتمال زیاد به دلیل غیر اصل بودن ال سی دی است. حتما در یک مرکز خدمات معتبر تعمیرات گوشی شیائومی به تعویض ال سی دی اقدام کنید. در نظر داشته باشید که سپردن گوشی به دست افراد غیر متخصص می‌تواند هزینه بالایی را روی دستتان بگذارد زیرا در حین باز کردن ال سی دی ممکن است دیگر قطعات گوشی دچار آسیب شود.

از دیگر عواملی که میتواند باعث هنگ در تاچ و ال سی دی گردد موارد نرم افزاری و برنامه‌های مخرب می‌باشد. در واقع شما باید به فضای گوشی خود اهمیت بدهید و هر نرم‌افزاری را بر روی آن نصب نکنید.

نشانه‌های خراب شدن ال سی دی گوشی شیائومی چیست؟

  • شکستگی
  • سیاه شدن صفحه
  • نمایش رگه های خطی رنگی در صفحه

در بسیاری از مواقع ال سی دی گوشی شیائومی سیاه می‌شود و هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد، همچنین به جای نمایش صفحه اسکرین، خطوط و لکه‌های رنگی غیر واضح بر روی آن ظاهر می‌شوند. ممکن است با نفوذ آب به درون ال سی دی حالتی بر روی آن پدیدار می‌شود که دیگر قابل کار کردن و روشن شدن نیست. همچنین وجود ترک در لایه های مختلف ال سی دی نشان از خراب شدن (شکستگی) آن است.

بهترین ال سی دی برای گوشی شیائومی

نمایندگی شیائومی ایران، شرکت تسک‌میران، در بخش تعمیرات تخصصی گوشی خود با موجود داشتن قطعات اورجینال می‌تواند قطعه اصلی گوشی شیائومی شما را در اختیارتان قرار دهد (همان قطعه اصلی که روز اول در کارخانه روی گوشی شما بسته شده است) و طبق استانداردها و گایدلاین‌های شرکت سازنده قطعه گوشی شما را تعویض نماید. همچنین برای قطعه تعویضی به شما به مدت 1 ماه گارانتی (مهلت تست) بدهد تا در صورت وجود هرگونه مشکل پاسخگو باشد.

در صورت تعویض ال سی دی در سایر مراکز غیر معتبر، احتمال افت کیفیت در تصویر و مشکل درعملکرد تاچ گوشی شیائومی شما بالا خواهد بود.

تاچ نمایشگر گوشی شیائومی

تاچ گوشی، بخش لمسی پنل رویی نمایشگر و حسگر آن است. این قطعه بر روی ال سی دی جای دارد. در واقع تاچ واسط ارتباطی است که فشار و حرکت دست را به پردازنده منتقل می‌کند. با شکستن ال سی دی ممکن است تاچ قدرت انتقال اطلاعات خود را از دست دهد، به همین دلیل تعویض تاچ و ال سی دی بهتر است همزمان صورت پذیرد.

اجرای محتوا بر روی ال سی دی گوشی

ال سی دی با نمایش محتوای گوشی و تصاویر اهمیت پیدا می‌کند. این بخش که در زیر لایه  تاچ نمایشگر جای دارد، به صورت لایه شیشه‌ای با الگوهای خاص برای نمایش محتوا بر روی صفحه نمایشگر جای گرفته است.

تعمیر تاچ گوشی شیائومی

همانطور که گفتیم تاچ وظیفه انتقال اطلاعات به پردازنده را بر عهده دارد؛ اما توجه داشته باشید که خراب شدن تاچ می‌تواند به صورت نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. در مواقعی که مشکل سخت افزاری باشد با تعویض ال سی دی باید این مشکل را حل کنید زیرا در واقع این دو بخش جدا از هم نیستند یعنی با خراب شدن ال سی دی باید برای استفاده و کاربرد تاچ، ال سی دی را تعویض کنید، همچنین وقتی تاچ خراب شود با تعویض ال سی دی می‌توانید دوباره از فعالیت آن بهره‌مند شوید.

تعویض ال سی دی اورجینال در تسک میران

شرکت تسک میران، نماینده شیائومی در ایران، ال سی دی اصلی دستگاه را به جای ال سی دی آسیب دیده و شکسته، طبق سرویس منوال‌های شرکت شیائومی و رعایت استانداردهای اسمبل و دیس‌اسمبل، جایگزین می‌کند.

کیفیت و ضمانت را با تسک میران در انتخاب گوشی شیائومی، پشتیبانی از گارانتی تسک میران و تعمیر لوازم جانبی گوشی شیائومی تجربه کنید.

عضویت در خبرنامه

از آخرین خبرها و جدیدترین تخفیفات با خبر شوید