لوگوی جدید شیائومی

0
(0)

لوگوی جدید شیائومی با مفهوم “زنده”

مدیر فن‌آوری جهانی شیائومی از تازه‌سازی لوگوی بصری این شرکت با الهام از مفهوم “زنده” در فلسفه‌ی شرقی خبر داد. هدف از این عمل، تقویت بیشتر شیائومی در بازار مصرف‌کنندگان و افزایش آگاهی مخاطبین از علامت تجاری با دیدن لوگوی جدید پویاست.

لوگوی جدید برند شیائومی را “کِنیا هارا” طراح مشهور جهان، استاد دانشگاه هنرموساچینو و رئیس مرکز طراحی نیپون (NDC)، طراحی کرده است. او در این طراحی محیط مربعی نرم‌تر، مدوّرتر را جایگزین کادر مربع قبلی کرده است. همچنین تایپوگرافی “MI” دوباره طراحی شده که این اقدامات آرم جدید را از لحاظ زیبایی ‌شناختی دلنشین‌تر کرده است. رنگ شرکتی نارنجی قبلی برای انتقال سرزندگی وجوانی باقی مانده و رنگ‌های مشکی و نقره‌ای به‌عنوان رنگ‌های مکمل برای سازگاری با خط تولید محصولات کیفیت بالا استفاده می‌شوند.

کنیا هارا در هنگام طراحی لوگوی شیائومی از فرمول ریاضی “فوق بیضوی” استفاده کرد. در حالی که اَشکال بسیاری میان مربع و دایره‌ی کامل هستند، اما هارا با تنظیم دقیق متغیرها در فرمول، به تعادل پویا و حس بصری مفید دست یافته است. تعادل کامل بین یک مربع و یک دایره در این لوگو، جنبه‌ی اصلی مفهوم “زنده” را نشان می‌دهد. در مقایسه با یک شکل با زاویه‌های قائم، دایره شکلی با تحرک بیشتر است که نمایش آن در لوگوی جدید شیائومی، انعطاف‌پذیری، پیشرفت و حرکت رو به جلو را یادآوری می‌کند.

تزریق تفکر فلسفی به طراحی جدید

کنیا هارا  با مفهوم”زنده” طراحی بسیار مهمی برای شیائومی ارائه داده است. او معتقد است فن‌آوری خلاق شیائومی، راحتی را به‌وجود آورده و به مردم توانایی کنترل بهتر زندگیشان را می‌دهد تا بتوانند هرگونه تغییری در محیط زندگی ایجاد کنند. مفهوم “زنده” در فلسفه‌ی شیائومی دیدگاه و تصویر بصری سرشار از زندگی ایجاد می‌کند: مردم زنده هستند و چون فن‌آوری ساخته شده‌ی انسان است، بنابر این فن‌آوری نیز زنده بوده و در اختیار نیازهای زندگی است.

مفهوم زنده، تفکر و پاسخ شیائومی به نقطه‌ی عطف در عصر اتصالات هوشمند است. شیائومی به عنوان شرکت فن‌آوری، خود را به ارائه‌ی نوآوری‌های بیشتر در جهان متعهد کرده و آن را لازمه‌ی رشد و پیشرفت خود می‌داند. در حالی که شیائومی به سرعت رشد می‌کند، دوستداران بیشتری می‌یابد. این کمپانی به دهه‌ی جدید فعالیت خود وارد می‌شود و هم ‌زمان حضور خود را میان جمعیت زیادی از مردم، از فن‌آوری تا فضای هنری، از آنلاین تا آفلاین در سراسر جهان ثابت می‌نماید. تازه‌سازی لوگوی شیائومی نیز حرکتی روبه‌جلو برای ورود به دهه‌ای جدید از فعالیت‌های این شرکت است.

آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید تا به این مطلب امتیاز دهید!

میانگین امتیازها: 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

هیچ رای داده نشده، اولین نفر باشید!