همکاری شیائومی و لایکا ادامه پیدا کرد؟

5
(1)

سال گذشته گوشی های شیائومی با دوربین لایکا، توجه بسیاری از عاشقان عکاسی را به خود جلب کرد. لنز بزرگ و با کیفیت لایکا توانست گوشی 12 اس اولترا را بیش از انتظار محبوب کرد. اما این همکاری ادامه پیدا می‌کند؟

بله. شیائومی تصمیم گرفته‌است همکاری خود را با شرکت بزرگ اپتیک آلمان، لایکا (leica)، تمدید کند. شیائومی، شرکت تولیدکننده‌ی گوشی‌ های هوشمند، روز جمعه اعلام کرد که دوربین های ساخت لایکا یا فناوری‌های آن در گوشی‌ های هوشمند پرچم‌دار شیائومی استفاده خواهند شد.

در جولای سال گذشته، اولین گوشی هوشمند شیائومی با دوربین لایکا، شیائومی 12 اس اولترا(Xiaomi 12s Ultra)، در سطح جهانی عرضه شد.

مشاهده جزئیات همکاری شیائومی و لایکا در گوشی Xiaomi 12s Ultra

هر دو شرکت شیائومی و لایکا، چارچوبی را در رابطه با توسعه و مهندسی دوربین برای گوشی‌های هوشمند منعقد کرده‌اند. لایکا در این نشست گفت: «هدف این همکاری توسعه مشترک راه حل های نوآورانه در بخش ماژول دوربین گوشی های هوشمند و همچنین بهینه سازی عملکرد نوری است.»

Xiaomi phones with leica
شیائومی با لنز لایکا

شیائومی و لایکا به رسانه‌ها گفتند که هدف از این همکاری دستیابی به بهترین نتایج تصویربرداری ممکن در عکاسی با گوشی‌های هوشمند شیائومی و رساندن آن به سطح تازه‌ای کیفیت است. شرکت شیائومی و لایکا با هم روی راه حل های نوآورانه کار می کنند و در عین حال نفوذ و دسترسی جداگانه به فعالیت های یکدیگر را حفظ می کنند.

با فناوری اینترنت 5G، تلفن های هوشمند حتی هوشمندتر می شوند. همچنین نوآوری هایی در واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و هوش مصنوعی به دست می‌آورند.

این دو شرکت گفتند: «این همکاری منجر به نوآفرینی‌هایی در تکامل دوربین و کشف پتانسیل‌های ناشناخته دوربین های گوشی های هوشمند خواهد شد.»

همچنین نمایندگان شیائومی و لایکا اعلام کردند، این مشارکت جریان های درآمد جدیدی را برای کاربرانی که در حال کاوش یا ایجاد محتوا برای پلتفرم هایی مانند یوتیوب و رسانه های اجتماعی هستند، باز می کند.

شیائومی هنوز جزئیاتی در مورد گوشی بعدی خود که از لایکا پشتیبانی می‌کند به افشا نکرده‌است، اما می‌توانیم در نیمه دوم سال منتظر اطلاعاتی از این گوشی باشیم.

منبع: https://www.thehindu.com/sci-tech/technology/gadgets/xiaomi-leica-continue-working-camera-lenses-premium-flagship-smartphones-india-china-germany/article66466279.ece

آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید تا به این مطلب امتیاز دهید!

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد رای‌ها: 1

هیچ رای داده نشده، اولین نفر باشید!