شیائومی در لیست ۱۰۰ شرکت نوآور برتر جهان

کمپانی شیائومی  به  عنوان  یکی از ۱۰۰ خالق  برتر در رویداد سالانه­    Clarivate Analytics برای سومین  سال  متوالی  انتخاب شد!

نمایش خلاقیت  چینی به  جهان

در تاریخ ۲۳ فوریه ۲۰۲۱، Clarivate Analytics(تأمین­‌کننده خدمات اطلاع‌­رسانی حرفه‌­ای جهان درلندن )، گزارشی از “۱۰۰ مبتکر برتر جهان در سال ۲۰۲۱” را منتشر کرد. چهار کمپانی  چینی نیز  در میان  این  100 مبتکر برتر قرار گرفته­‌اند که عبارتند از:  Huawei، Tencent، Xiaomi و موسسه تحقیقات علوم  و فن­آوری  مخابرات ( که در حال حاضر قسمتی از شرکت گروهی فن­آوری اطلاعات و ارتباطات  چین است).

در جهان  امروزه که  به سرعت در حال تکامل است، نوآوری روز به روز بیشتر به  ثروت تمام افراد بشر تبدیل  می­‌گردد. شیائومی  از روز تأسیس، تجاری­‌سازی نوآورانه خود را به سرعت از طریق  مدل­‌های سخت‌­افزاری ،اینترنتی،شکلی از خرده‌فروشی جدید و … در صدر اهداف قرار داد. درآمد شرکت شیائومی تنها در ۷ سال  که از تأسیس آن می­‌گذرد،بالغ  بر  100 بیلیون  یوآن است که  رکوردی تاریخی در  کسب و کار جهانی محسوب می­‌گردد. در سال ۲۰۱۹ درآمد شیائومی بیش از ۲۰۰ بیلیون  یوآن رسید که یکی از دلایل آن،صادرات  محصولات این شرکت  به بیش از ۹۰ کشور و نقطه جهان  است.

            شیائومی در سال ۲۰۲۰ به سومین تولیدکننده بزرگ تلفن همراه در جهان تبدیل شد. تا سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰، تعداد دستگاه­‌های متصل در اکوسیستم AIoT  شیائومی (به استثنای گوشی­‌های هوشمند و لپ­تاپ­‌ها) به ۲۸۹ میلیون دستگاه رسید که این کمپانی را به یکی از بزرگترین پلتفرم­‌های IoT درجه مصرف کننده در جهان تبدیل کرد. با نوآوری­‌ها و اکتشافات مداوم  بود که شیائومی  به چنین دستاوردهایی طی ده سال گذشته نائل آمد.

با چنین روندی در ده سال آینده، شیائومی روحیه­ نوآوری را حفظ و از فن­آوری­‌های پیشرفته جهت کسب موفقیت افزون‌­تر بهره خواهد برد  تا افراد بیشتری  از زیبایی فن­آوری لذت برند.بنابراین می­‌توان گفت:

“در مسیر خلاق فن­آوری، شیائومی به اکتشاف  و  پیشروی ادامه می­‌دهد”.