شارژر هوایی شیائومی

0
(0)

شارژر هوایی شیائومی

شیائومی به تازگی از یک فناوری اعجاب آور تحت عنوان شارژرهوایی رونمایی کرده. پیش از این هم می‌توانستیم شیائومی را به عنوان یکی از پیشگامان شارژرهای بی‌سیم بدانیم. اما این محصول جدید شیائومی عصر تازه‌ای در فناوری شارژرهای بی‌سیم را رقم می‌زند. شارژر هوایی شیائومی، امکان شارژ چندین دستگاه هوشمند را به صورت همزمان فراهم می‌آورد.
شیائومی اعلام کرده است که تکنولوژی شارژ هوایی Mi از یک دستگاه استفاده می‌کند که با استفاده از فناوری پرتو مانند، امواج میلیمتری را به صورت مستقیم به سایر دستگاه‌ها ارسال می‌کند. این امواج به نیروی الکتریکی تبدیل می‌شوند تا دستگاه را شارژ کنند.

پایه شارژ توسط شیائومی طراحی شده و شامل پنج آنتن تشخیص فاز است که در کمتر از یک میلی‌ثانیه قادر به تشخیص موقعیت گوشی هوشمند یا دستگاه هوشمند در یک اتاق می‌باشد. همچنین، دارای 144 آنتن پرتو مانند است که امواج میلی‌متری را انتقال می‌دهند.

هر گوشی موبایل دارای دو آرایه آنتن می‌باشد که اندازه آنها کوچکتر از آنتن‌های دستگاه شارژ است. یک آرایه، به عنوان فانوس دریایی، با برج شارژ ارتباط دارد و دیگری آرایه آنتن گیرنده است که امواج میلی‌متری را دریافت کرده و سپس از طریق یک مدار خاص که برای شارژ دستگاه استفاده می‌شود، آن را به برق تبدیل می‌کند.

شیائومی اعلام کرده است که تکنولوژی شارژ هوایی قادر است به طور همزمان چندین دستگاه در فاصله دور با توان حداکثر 5 وات (برای هر دستگاه) شارژ دهد. این سرعت شارژ به طور قابل توجهی کندتر از تکنولوژی شارژ بی‌سیم 80 وات برای گوشی‌ها است، اما به نظر می‌رسد که هدف اصلی شیائومی در حال حاضر، شارژ گوشی‌ها نیست، بلکه دستگاه‌های کوچکتر و لوازم خانگی می‌باشد.

خرید پاور بانک بی‌سیم 10 وات شیائومی با گرانتی تسک میران

رئیس جدید بخش گوشی‌های شیائومی که در سال گذشته مسئولیت این بخش را بر عهده گرفته است، در پست Weibo اعلام کرده است که برنامه شیائومی در آینده استفاده از تکنولوژی شارژ هوایی خود را برای گجت‌های پوشیدنی مانند ساعت‌های هوشمند و ردیاب‌های تناسب اندام در نظر دارد. همچنین انتظار می‌رود که بتواند دستگاه‌های کوچک دیگر در خانه مانند بلندگوها و چراغ‌های رومیزی را نیز به وسیله این تکنولوژی شارژ کند. هدف نهایی این تکنولوژی شیائومی از بین بردن نیاز به استفاده از سیم‌های مزاحم در بیشتر خانه‌ها است.

آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید تا به این مطلب امتیاز دهید!

میانگین امتیازها: 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

هیچ رای داده نشده، اولین نفر باشید!