کنسل شدن انتشار MIUI 15 شیائومی

5
(1)

ظاهراً شیائومی آپدیت MIUI 14.5 را کنسل می‌کند!

رابط کاربریMIUI قدیمی‌ترین ر ابط کاربری کنار اندروید در بازار شناخته می‌شود. اما از زمانی که این رابط به عنوان بهترین شناخته شد، کیفیت نرم‌افزاری آن به ویژه در زمینه‌ی ذخیره‌ساز‌ی دستگاه کاهش پیدا کرد.

با این وجود به دلیل میزان بالای فروش گوشی های شیائومی، تعداد کاربران فعال MIUI تنها به صورت ماهیانه 600 میلیون افزایش یافت. در نتیجه بیش از نیم بیلیون از مصرف کنندگان، روزانه به این نرم افزار وابسته هستند. بنابراین، نسخه جدید MIUI بر تمام این تعداد بالای مصرف کنندگان تأثیر می‌گذارد. انتظار می‌رفت نسخه بعدی MIUI با نام MIUI 14.5 شناخته شود. اما بنا بر خبری، گویا این نسخه منتشر نخواهد شد.

احتمالاً شیائومی بر روی MIUI 15 و اندروید 14 کار می‌کند

طبق گزارشات Xiaomiui ، شیائومی برنامه انتشار MIUI 14.5 را حذف کرده و به جای آن شرکت شیائومی روی نسخه بعدی آن یعنی MIUI 15 کار می‌کند.

گفته می‌شود شرکت شیائومی روی اندروید 14 برای MIUI 15 مشغول کار است. این بدین معنی است که در آینده به روزرسانی MIUI 15 و آپدیت اندروید 14 را با هم داشته باشیم.

اگرچه براین باور هستیم که MIUI 15 بر پایه‌ی اندروید 13 نیز می‌تواند باشد. چون از نظر تاریخی، نسخه جدیدتر رابط کاربری MIUI بر اساس نسل قدیمی پلترفم اندروید در گوشی های شیائومی قدیمی‌تر توسط این شرکت ارائه می‌شود.

همیشه، باید صبر کنیم و ببینیم شیائومی چگونه بازی می‌کند. ممکن است در چند روز آینده مشخصات و اطلاعات جدیدی درباره نرم افزاری که به مرحله تست نزدیک می‌شود به دست آوریم. خوشبختانه، شیائومی باگ ها و ویژگی هایی که ممکن است به زودی محو شوند را معرفی نمی کند.

نظر تسک میران

چنانچه MIUI 14.5 که پیش از این طبق حدسیات کارشناسان احتمال معرفی و انتشار آن می‌رفت، جای خود را به رابط کاربری بالاتری یعنی MIUI 15 دهد، باید منتظر قدرت بیشتری در عملکرد گوشی های شیائومی پس از به روزرسانی باشیم. در صورتی که اطلاعات تازه‌ای در این زمینه به دست آید، می‌توانید آن را در سایت تسک میران دنبال کنید.

منبع:

https://www.gizmochina.com/2023/06/21/xiaomi-miui-14-5-canceled

آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید تا به این مطلب امتیاز دهید!

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد رای‌ها: 1

هیچ رای داده نشده، اولین نفر باشید!