گوشی شیائومی

گزارش فعالیت‌ های شیائومی در ۲۰۲۰

شرکت شیائومی گزارشی از فعالیت‌های خود در  2020، منتشر کرد. این گزارش، درباره‌ی فعالیت های شیائومی جهت مقابله با کووید ۱۹، زلزله و امنیت کاربر توضیح می‌دهد. همچنین در ارتباط با برنامه‌ی  نجات محیط زیست در بسته‌بندی‌‎های گوشی شیائومی که در سال ۲۰۲۰ انجام شده، اطلاعاتی منتشر کرده است.

بسته‌بندی گوشی شیائومی و حفظ محیط زیست

در بسته‌بندی گوشی شیائومی می ۱۰ تی و گوشی شیائومی می ۱۰ تی پرو از ۶۰ درصد پلاستیک کم‌تر نسبت به  بسته‌بندی‌های گذشته استفاده شده است. هدف بازار اروپائی این است که در آینده این مصرف پلاستیک در بسته‌بندی گوشی‌ها کم‌تر شود؛ شیائومی باور دارد که این هدف تا پایان سال ۲۰۲۱ محقق می‌گردد.

بازیافت با گوشی های شیائومی

بر اساس برنامه‌ی شیائومی در چین، کاربران می‌توانند گوشی‌های قدیمی  شیائومی خود را  جهت بازیافت ارسال نمایند. این برنامه از ماه مارس و در چند کشور اروپائی مانند: آلمان، فرانسه، ایتالیا و هلند آغاز شده است. در آینده تعداد این کشورها بیشتر خواهد شد که باعث بازیافت محصولات شیائومی در هند، چین و اروپا می‌گردد.

فعالیت های شیائومی
فعالیت شیائومی

قابلیت هشدار زلزله در گوشی شیائومی

شرکت شیائومی از سیستم هشدار زودتر زلزله در محصولات خود پشتیبانی می‌کند. با وجود این ویژگی در گوشی شیائومی با  رابط کاربری MIUI ( نسخه‌ی ۱۱ و بالاتر) و نیز تلویزیون‌ های  شیائومی می،  کاربر از وقوع  زلزله ثانیه‌هایی زودتر مطلع شده و اطلاعاتی درباره‌ی نزدیک‌ترین پناهگاه مواقع اضطراری، جزئیات تماس‌های ضروری، نکات پزشکی و نجات به دست می‌آورد.

در حال حاضر این قابلیت در چین بر روی محصولات شیائومی وجود دارد. سال گذشته سیستم هشدار زلزله MIUI ، ۲۹ زلزله ۴٫۰ ریشتری و بالاتر را شناخت و بیشتر از ۹٫۴ میلیون هشدار فرستاد.به زودی این قابلیت در تلویزیون‌ها و گوشی های شیائومی کشورهای دیگر، راه‌اندازی خواهد شد.

مقابله با کووید ۱۹

مقابله با کووید ۱۹ در ماه مارس ۲۰۲۰، شیائومی ۱۰ هزار ماسک FFP3 به کشور ایتالیا اهدا کرد. تا پیش از پایان سال، ۲٫۷ میلیون ماسک و نیز ده‌ها هزار دستکش یک‌بار مصرف و لباس محافظ نیز به صورت جهانی اهدا کرد. برای کودکان اسپانیا که ناچار به تحصیل در خانه بودند، ۱۰۰۰ گوشی شیائومی فرستاد. همچنین تا پیش از ماه جولای ۲۰۲۰ ، موسسه‌ی شیائومی چین داروهایی به ارزش ۸۵۴٫۰۰۰ دلار برای ۱۴ کشور، شامل ایتالیا، اسپانیا، ژاپن، کره، اندونزی و میانمار ارسال کرده است.

فعالیت های شیائومی
فعالیت های شیائومی

منبع

https://www.gsmarena.com/xiaomi_publishes_its_sustainability_report_2020_which_covers_reducing_waste_fighting_covid19-news-50049.php