بررسی مقاومت شیشه کریستال دراگون نمایشگر شیائومی 14 پرو

نمایشگر شیائومی 14 پرو
5
(4)

شیائومی یک شیشه محافظ داخلی جدید در نمایشگر شیائومی 14 پرو، جدیدترین گوشی هوشمند پرچمدار خود استفاده کرد. این ماده جدید که شیشه کریستال اژدها نام دارد، ادعا می‌شود که سخت‌ترین و بادوام‌ترین شیشه گوشی‌های هوشمند موجود در بازار را داراست. بنابراین بیایید در تسک‌میران به شیشه کریستال دراگون شیائومی می‌پردازیم.

ویدئو تست مقاومت نمایشگر شیائمی 14 پرو

مقاومت 10 برابری در مقابل سقوط

به گفته شیائومی، شیشه کریستال دراگون از ترکیب مواد خام از جمله اکسید لیتیوم، دی اکسید سیلیکون، اکسید آلومینیوم، اکسید زیرکونیوم، پنتوکسید فسفر و اکسید سدیم ساخته شده است.

این مواد در دمای بیش از 1600 درجه سانتیگراد به مدت 100 ساعت پردازش می‌شوند که منجر به تشکیل بلورهایی در اندازه نانو (در اندازه حدود 25 نانومتر) در داخل شیشه می‌گردد. این کریستال‌ها ساختاری به هم پیوسته را تشکیل می‌دهند که استحکام قابل توجهی به شیشه می‌دهد.

شیائومی می‌گوید که شیشه کریستال دراگون دارای سختی Vickers 860 HV0.025 است. راه‌حل‌های دیگری نیز برای محافظت از شیشه به کار گرفته شده است مانند آنچه Huawei Kunlun Glass 2 با (830 HV0.025)، Apple Ceramic Shield Glass (814 HV0.025) و Corning Gorilla Glass Victus 2 (670 HV0.025) به کار رفته است.

در نتیجه چنین ساختار داخلی، شیائومی ادعا می‌کند که نمایشگر Xiaomi 14 Pro تا 10 برابر بیشتر از شیشه‌های تقویت شده معمولی در برابر سقوط مقاوم است.

کریستال دراگون نمایشگر شیائومی 14 پرو

شیشه کریستال دراگون در نمایشگر شیائومی 14 پرو علاوه بر دوام، شفافیت بالایی نیز دارد. به این دلیل که قطر ذرات میکروکریستالی داخلی بسیار کوچک و به طور مساوی توزیع شده است. در نتیجه، شیشه کریستال دراگون کیفیت تصویر را فدای دوام نمی‌کند.

Xiaomi همچنین ویدیویی را منتشر کرده است که در آن استحکام و دوام شیشه کریستال دراگون را به نمایش گذاشته است. این ویدئو راه حل شیائومی را نشان می‌دهد که در دو دور با شیشه‌های معمولی رقابت می‌کند. در دور اول دو لیوان با همان نیرو به هم پرتاب می‌شوند. شیشه کریستال اژدها مستقیماً شیشه سکوریت شده را بدون هیچ آسیبی خرد می‌کند.

در دور دوم هر دو شیشه با سرعت زیاد روی سطح بتنی خراشیده می‌شوند. شیشه سکوریت شده با خراش‌های آشکار و غیرقابل تعمیر برجای میافتد، در حالی که شیشه کریستال دراگون آسیبی ندیده است.

سخن آخر

به طور کلی، راه حل جدید شیشه کریستال دراگون شیائومی گامی رو به جلو در قابل اعتمادتر کردن و افزایش مقاومت دستگاه‌ها به نظر می‌رسد. در حالی که همیشه ویژگی‌های جدید و هیجان‌انگیزی به گوشی های هوشمند اضافه می‌شود، گاهی اوقات پرداختن به یک مشکل ساده می‌تواند به همان اندازه تأثیرگذار باشد.

آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید تا به این مطلب امتیاز دهید!

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد رای‌ها: 4

هیچ رای داده نشده، اولین نفر باشید!