حذف ویژگی محبوب MIUI از گوشی‌های قدیمی و جدید!!!

5
(2)

کاربران شیائومی یکی از ویژگی‌های محبوب یوتیوب را از دست دادند. شیائومی قابلیتی را حذف کرد که به کاربرانش اجازه می‌داد یوتیوب را در پس زمینه گوشی اجرا کنند. شیائومی اذعان داشته که این حرکت در جهت منطبق کردن الزامات بوده. احتمالاً به این دلیل که Google قصد داشت از سرویس (پولی) YouTube Premium محافظت کند. در ادامه با تسک‌میران همراه باشید.

حذف قابلیت محبوب MIUI

شیائومی قابلیتی را حذف کرده است که قبلاً به دستگاه‌های MIUI اجازه می‌داد صدا را از ویدیوهای YouTube حتی با صفحه خاموش نیز داشته باشند. این شرکت در تاریخ 7 مارس از طریق کانال تلگرام Mi Fans خود با تکیه بر «الزامات انطباق» این تغییر را اعلام کرد.
شیائومی اطلاع داد که عملکرد «پخش صدای ویدیو با صفحه خاموش» را در ویژگی جعبه ابزار ویدیو و عملکرد «خاموش کردن صفحه» را در ویژگی جعبه ابزار اجرا حذف کرده است. احتمالاً بسیاری از کاربران شیائومی غافلگیر شدند. این ویژگی ها اولین بار با MIUI 12 معرفی شدند. گوشی‌های هوشمند پرچم‌ دار محبوب از جمله شیائومی 13 و 13 پرو، شیائومی 14 و Xiaomi 12T و… همگی شامل می‌شوند.

چرا شیائومی این ویژگی را حذف می‌کند؟

همانطور که پست تلگرام این شرکت نشان می‌دهد، این تغییر احتمالاً به دلیل سرکوب سرویس‌هایی که توسط گوگل، ویژگی‌های YouTube Premium را به صورت رایگان ارائه می‌کنند، انجام می‌شود.
YouTube Premium به عنوان بخشی از یک سرویس اشتراک ماهانه 13.99 دلاری، مزایای انحصاری مانند تماشای بدون آگهی، دانلود ویدیو، و البته پخش ویدیو در پس‌زمینه با باز کردن سایر برنامه‌ها یا با صفحه خاموش را در اختیار کاربران قرار می داد.
با توجه به اینکه یکی از رقیبان برخی از ویژگی‌های پولی YouTube Premium را به صورت رایگان ارائه می‌دهد، منطقی است که Google با آن مخالفت کند. با این حال، جالب است که شیائومی با وجود ارائه سال‌ها YouTube Premium این ویژگی را حذف کرده است.

آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید تا به این مطلب امتیاز دهید!

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد رای‌ها: 2

هیچ رای داده نشده، اولین نفر باشید!