Xiaoai speaker و Xiaoai speaker Pro

0
(0)

از بلندگو Xiaoai و Xiaoai Pro چه می‌دانید؟

امروزه افراد بسیاری بلندگو های چندگانه را خریداری می‌کنند تا تجربه‌ی بازی‌های رایانه‌ای بهتری کسب کنند (بلندگو هایی با قابلیت‌های متفاوت مانند کنترل صدا، کنترل اتاق‌های مختلف و غیره). از آن‌جا که استراتژی شیائومی در خانه‌ی هوشمند بسیار پیشرفته است، این شرکت بلندگوی کنترل از راه دور Xiaoai و بلندگو ی حرفه‌ای Xiaoai را عرضه کرد تا نیازهای کاربران را برطرف سازد

طراحی

ظاهر هر دو بلندگو بافت مشکی مات دارد و Xiaoai speaker Pro کمی حجیم‌تر است. طول و عرض آن 119 میلی‌متر و ارتفاعش 215 میلی‌متر، وزن 1207 گرم است. درحالی که مدل کنترل از راه دور Xiaoai speaker دارای طول و عرض 95 میلی‌متر و ارتفاع 140 میلی‌متر، وزن 468 گرم است.

اما طراحی بلندگوهای هردو یکسان بوده و با طراحی حفره‌های صدای 360 درجه زیباتر شده‌اند. رابط نسخه‌ی کنترل از راه دور Xiao Ai Speaker، تنها یک رابط پاور تعبیه شده (رابط USB کوچک) است، این تفاوت طراحی آن را نسبت به Xiaoai speaker Pro که با رابط پاور  Type-Cو رابط 3.5میلی‌متری AUX مجهز شده، پایین‌تر آورده است.

در بالای بلندگو قسمت میکروفون و جایگاه کلید کنترل با یک شمایل در نظر گرفته شده‌اند. درXiao Ai Speaker Pro  تعداد دو میکروفون‌ نسبت به نسخه‌ی دیگر، افزایش یافته و شش بلندگو با طراحی منظم در آن جای‌گذاری شده است؛ درحالی که نسخه‌ی کنترل از راه دور  Xiaoai speaker چهار میکروفون با طراحی مورب دارد.

چهار دکمه‌ی کاربردی در هر دو قرار دارند: “افزایش صدا”، “کاهش صدا”، “پخش/توقف”، و “بستن/باز کردن بلندگو”. در میان تمام این‌ها، عملکرد “بستن/بازکردن بلندگو” نمونه‌ی بهتری است و می‌توانید با  یک کلیک روی سکوت بلندگو هنگامی که بیرون از منزل هستید آن را فعال کنید و پس از بازگشت دوباره فعال کنید. هنگام فشردن دکمه‌های هر دو بلندگو، راحتی و بازخورد سریع  را متوجه می‌شوید، اگر نیاز به دکمه‌هایی به ‌جز دکمه‌ی بستن صدا ندارید، می‌تونید باقی دکمه‌ها را غیرفعال کنید.

هر دو بلندگو بازخورد بالایی دارند، هنگام تماس با شما چنان ‌چه  به بلندگو متصل باشید، عملکرد سریع و روشن شدن را می‌توانید ملاحظه کنید. در نمونه‌ی کنترل از راه دور Xiaoai Speaker، در میان دکمه‌ی فیزیکی، نقطه‌ای روشن تنظیم شده در حالی که در نمونه‌ی دیگر، هنگام  تماس اطراف سطح بالایی باند روشن می‌شود. همچنین Xiao Ai Speaker Pro، عملکرد بهتری از زوایای گوناگون در فواصل دور دارد که آن را نسبت  به  Xiao Ai Speakerبرتر می‌کند.

کتنرل مادون قرمز

گرچه از لحاظ ظاهری هر دو حدوداً شبیه یکدیگرند، اما سخت‌افزار متفاوت عملکرد آن‌ها را در کیفیت صدا یا ظرفیت رادیویی متفاوت می‌کند. برای مثال از لحاظ پشتیبانی شبکه، مدل کنترل از راه دور Xiaoai Speaker، تنها Wi-Fi  و 2.4G Wi-Fi  را پشتیبانی می‌کند، درحالی‌ که نمونه‌ی حرفه‌ای دیگر می‌تواند به Wi-Fi در فرکانس  5Gمتصل شود. پس از اتصال می‌توانید با زدن بر روی دکمه‌ی “خانه‌ی هوشمند”، لیست لوازم منزل با قابلیت کنترل از راه دور را ببینید. دو راه  برای تعریف محصول در این مورد در نظر گرفته شده است: یا براساس نام تجاری آن را تعریف کنید یا از مسیر custom device بروید و آن را مشخص کنید.

کیفیت صدا

بر اساس تفاوت در ظاهر سخت‌افزار دو بلندگو، کیفیت صدایی آن‌ها  نیز متفاوت می‌شود. Xiaoai Speaker Pro از درجه حفره‌ای صدا 750ML استفاده می‌کند. همچنین با طراحی صدای اطراف به‌ صورت 360 درجه، یک بلندگوی 2.25اینچی با فرکانس 12W، تأثیر صدای DTS حرفه‌ای، تراشه‌ی صوتی  Hi-Fi غنی‌تر از نمونه‌ی کنترل از راه دور Xiaoai speaker شده است. چراکه Xiaoai speaker برای صدای اطراف 360 درجه طراحی کامل داشته و از بلندگوی 1.5اینچی واحد استفاده می‌کند. اما از لحاظ کیفیت صدا، Xiaoai Speaker Pro  صدای قوی‌تر و واضح‌تر دارد. اما نمونه‌ی دیگر بلندگو نیز رضایت‌بخش است، چراکه با پشتیبانی اثر صدای  DTS و حالات “”vocal ،””surging و “gentle” می‌تواند حسی لذت‌بخش شنیداری برای صداهای گوناگون به‌ارمغان آورد.

هردو بلندگو بازخورد خوبی در شنیدن صدا و انجام عملیات  صوتی و یا با استفاده از ریموت کنترل دارند. هر دو می‌توانند با کنترل دستی هدایت شوند (اتصال به تلویزیون، روشن و خاموش کردن چراغ، روشن و خاموش شدن بلندگو) و یا این عملکردها را با صوت و گفتن از فاصله‌ی ده متری انجام دهند. این بلندگوها قابلیت استفاده‌ی هم‌زمان هم از برنامه‌ی مرتبط با  لوازم خانگی از روی گوشی را دارند و هم می‌توانند با  Mi Bandیا دیگر وسایل  الکترونیک هدایت شوند. به‌طور کلی باید گفت Xiaoai Speaker Pro نسبت به نمونه‌ی بلندگوی کنترل از راه دور Xiaoai  به دلیل داشتن دو میکروفون بیشتر و ارتقای سخت‌افزار، می‌تواند گزینه‌ی مناسب‌تری برای خریداری باشد.

آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید تا به این مطلب امتیاز دهید!

میانگین امتیازها: 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

هیچ رای داده نشده، اولین نفر باشید!