گوشی های میان رده شیائومی

چهار نسل از گوشی های میان رده شیائومی در سال ۲۰۲۱

برای شما گوشی خوب چه گوشی است؟ باید پردازنده خوب داشته باشد یا تنها کیفیت مناسب دوربین ها کافی است؟ باطری ظرفیت بالا با سرعت شارژ بالا مهم است یا فقط موبایل هوشمند و ارزان با امکانات ابتدایی می‌خواهید؟ شرکت شیائومی برای تمام این گزینه ها گوشی مورد نظر را تولید کرده است. برای نمونه اگر قصد خرید گوشی شیائومی با بهترین ها در تمام زمینه ها را دارید، سری پرچم دار شیائومی را امتحان نمائید؛ اگر قرار است یک گوشی با کارایی متناسب و قیمت پائین داشته باشید، گوشی های میان رده شیائومی را پیشنهاد می‌کنیم، اگر به دنبال بهترین گوشی های گیمینگ شیائومی هستید، به سمت پوکو بروید، اما به یاد داشته باشید که تمام این موارد زمانی بهترین محسوب می‌شوند که گارانتی تسک میران را برای گوشی خود انتخاب نمائید.

برای انتخابی با بهترین قیمت، کاربرد و گارانتی، شرکت تسک میران میان رده های شیائومی که در سال ۲۰۲۱ تولید شده‌اند را معرفی می‌نماید:

نخستین میان رده های ۲۰۲۱؛ ردمی ۹ تی و ردمی نوت ۹ تی

گوشی شیائومی ردمی ۹ تی (Xiaomi Redmi 9T)، از موبایل های جدید شیائومی است که در ژانویه ۲۰۲۱ وارد بازار شد. تا این زمان گوشی های سری شیائومی ردمی ۹ (Xiaomi Redmi 9) از فروش بالایی در جهان برخوردار گشته بودند؛ این بار شیائومی با ردمی ۹ تی سعی داشت تنوعی در رنگ و ظاهر گوشی برای کاربران ایجاد نماید. رنگ های شاد آبی، سبز، نارنجی و خاکستری این گوشی شیائومی طرفداران سبک های متفاوت را به خود جذب نمود. البته یکی دیگر از دلایل جذب مخاطبان به ردمی ۹ تی وجود جایگاه ویژه حافظه، چهار دوربین کیفیت متناسب ۴۸MP ،۸MP ،۲MP ،۲MP با دوربین سلفی ۸MP، ظرفیت بالای باتری ۶۰۰۰mAh و شارژ سریع ۱۸W، تنوع قیمت این گوشی با دو نوع رم ۶GB و ۴GB و حافظه هایی تا ۱۲۸GB بود.

شیائومی ردمی نوت ۹ تی (Xiaomi Redmi Note 9T) نیز همزمان با ردمی ۹ تی به بازار آمد تا نشان دهد ردمی نوت های شیائومی با نسخه اولیه تفاوت دارند. این گوشی توانست تفاوت خود را با ساختار جدید دایره ای در ردمی نوت ۹ ها که شامل سه دوربین ۴۸MP، ۸MP و ۲MP  کیفیت کم تر سلفی تی یعنی ۱۳MP نسبت به ردمی ۹ تی و قابلیت فیلمبرداری ۴K نمایش دهد. ظرفیت باتری ردمی نوت ۹ تی ۵۰۰۰mAh و شارژ سریع آن نیز ۱۸W است که با پردازنده مدیاتک دیمنسیتی ۸۰۰U نشان می‌دهد قدرت تراشه این گوشی نسبت به تراشه اسنپدراگون ۶۶۳ ردمی ۹ تی بسیار متفاوت عمل می‌نماید. با این وجود حافظه های این دو گوشی با هم برابرند. این دو گوشی در کنار گوشی شیائومی زمان ردمی نوت ۸ (۲۰۲۱) (Xiaomi Redmi Note 8 2021) به عنوان نخستین سری ردمی های شیائومی در سال ۲۰۲۱ شناخته می‌شوند.

ارتقا بیشتر میان رده ها با سری ردمی نوت ۱۰

به بازار آمدن سری ردمی نوت ۱۰ در ماه مارس ۲۰۲۱ نشان داد که بهترین میان رده های شیائومی در راه هستند. در یک لیست کلی گوشی های سری ردمی نوت ۱۰ شامل شیائومی ردمی نوت ۱۰ (Xiaomi Redmi Note 10) با اسنپدراگون ۶۷۸، شیائومی ردمی نوت ۱۰ پرو (Xiaomi Redmi Note 10 Pro) با تراشه اسنپدراگون ۷۳۲G، شیائومی ردمی نوت ۱۰ اس (Xiaomi Redmi Note 10S) همراه مدیاتک هلیو G95، شیائومی ردمی نوت ۱۰ ۵ جی (Xiaomi Redmi Note 10 5G) برخوردار از پردازنده مدیاتک دیمنسیتی ۷۰۰ ۵G و شیائومی ردمی ۱۰ (Xiaomi Redmi 10) با تراشه مدیاتک هلیو G88 ذکر می‌گردند. در نتیجه اگر بخواهیم گوشی های ردمی نوت ۱۰ را به عنوان بهترین میان رده های شیائومی بشناسیم، گوشی ردمی نوت ۱۰ ۵G با پردازنده مخصوص بازی بهترین در میان هم نسلان خود شناخته می‌شود.

در سری ردمی نوت ۱۰، دوربین ها کیفیت خود را بهبود بخشیده‌اند!

اما برای انتخاب از میان بهترین دوربین ها در رده بندی کیفیت گوشی های شیائومی از مجموعه ردمی نوت ۱۰، گوشی هوشمند ردمی نوت ۱۰ پرو رتبه نخست را با دوربین اصلی خود یعنی ۱۰۸MP و سه دوربین دیگر ۸MP ،۵MP و ۲MP و سلفی ۱۶MP به دست می‌آورد. پس از ردمی نوت ۱۰ پرو شاهد کیفیت ۶۴MP در دوربین اصلی ردمی نوت ۱۰ اس هستیم. این در حالی  است که دوربین گوشی های دیگر سری ۱۰ ردمی (به استثنا دوربین های گوشی شیائومی ردمی ۱۰ که سه گانه و ۵۰MP هستند)، همگی ۴۸MP می‌باشند. با توجه به این که ردمی نوت ۱۰ اس و ردمی نوت ۱۰ سلفی ۱۳MP دارند و گوشی های ردمی نوت ۱۰ ۵G و ردمی ۱۰ دوربین سلفی با ۸MP کیفیت تولید شده‌اند، بنابراین از بین این میان رده ها گوشی شیائومی ردمی نوت ۱۰ پرو بهترین گوشی شیائومی برای عکاسی در نظر گرفته می‌شوند.

شباهت در ظرفیت باتری سری ردمی نوت ۱۰ شیائومی

باتری ردمی نوت های ۱۰ شیائومی ظرفیت ۵۰۰۰mAh دارند که با شارژ سریع ۳۳W در گوشی های شیائومی ردمی نوت ۱۰ و ردمی نوت ۱۰، توان ۱۸W در گوشی های ردمی ۱۰ و ردمی نوت ۱۰ ۵G انرژی می‌گیرند. برتری باتری در گوشی شیائومی ردمی نوت ۱۰ پرو مشهود است؛ چرا که این گوشی جدید شیائومی با توان ۳۳W ظرفیتی معادل ۵۰۲۰mAh را انرژی می‌بخشد.

بیشترین ظرفیت در ردمی نوت ۱۰ ۵G

 اگر قصد خرید یکی از گوشی میان رده های ردمی نوت ۱۰ شیائومی را دارید، که بیشترین ظرفیت را برای ذخیره سازی داشته باشد، ردمی نوت ۱۰ ۵G با رم های ۴GB و ۶GB از حافظه 64GB تا ۲۵۶GB بهترین گزینه است. این گوشی علاوه بر داشتن میزان بالایی از ظرفیت، می‌تواند یکی از دو جایگاه سیم کارت خود را برای قرار دادن حافظه جانبی اختصاص دهد و همچنین با اینترنت ۵G سرعت دریافت اطلاعات در دنیای مجازی را افزایش دهد. دیگر ظرفیت بالا را در گوشی ردمی نوت ۱۰ پرو از این سری می‌توانید پیدا کنید که رم ۸GB را نیز همراه حافظه های ۶۴MB ،۱۲۸GB می‌سازد. در حالی که ردمی های دیگر سری ۱۰ شیائومی با رم های ۴GB و ۶GB تولید شده‌اند.

سری ردمی نوت ۱۱ شیائومی؛ رقیبی برای پرچم داران

گوشی های سری ردمی نوت ۱۱ شیائومی برای رقابت در عکاسی با پرچم داران شیائومی با کیفیت دوربین اصلی ۱۰۸MP به زودی روانه بازار می‌شوند. البته در مورد گوشی شیائومی ردمی نوت ۱۱ (Xaiomi Redmi Note 11) شنیده ها مبنی بر وجود دوربین های۵۰MP و ۸MP می‌باشد. با این وجود سلفی هر سه گوشی جدیدترین میان رده های شیائومی با بالاترین کیفیت در میان هم رده های خود یعنی ۱۶MP تعریف شده است.

دو تولید کننده پردازنده در سه گوشی متفاوت

به نظر می‌آید گوشی شیائومی ردمی نوت ۱۱ پرو (Xaiomi Redmi Note 11 Pro) در این سری میان رده ها از تراشه اسنپدراگون ۷۳۲G که مناسب بازی می‌باشد، ساخته شده تا برتری خود را به دیگر میان رده های موجود در بازار نمایش دهد. دو گوشی دیگر اما از تراشه مدیاتک دیمنسیتی استفاده می‌نماید. این تراشه در گوشی ردمی نوت ۱۱ قدرت ۸۱۰ ۵G دارد و ردمی نوت ۱۱ پرو + (+Xaiomi Redmi Note 11 Pro) از مدیاتک دیمنسیتی ۹۲۰ ۵G بهره می‌برد.

برای نخستین بار شارژ سریع  120 وات در میان رده ها!

ظرفیت باتری ردمی نوت های ۱۱ تا حدودی مشابه سری پیشین می‌باشند. یعنی ردمی نوت ۱۱ از ظرفیت ۵۰۰۰mAh، ردمی نوت ۱۱ پرو از ۵۰۲۰mAh با شارژ سریع ۳۳W بهره برده‌اند. فراموش نشود ردمی نوت ۱۱ پرو + از شیوه جدید شارژ سریع ۱۲۰W برای ظرفیت ۴۵۰۰mAh خود پشتیبانی می‌نماید.

بهترین با تسک میران معنا می‌یابد!

توجه داشته باشید که تعریف بهترین گوشی برای هر کس معنای متفاوتی دارد، برای برخی کیفیت دوربین مهم ترین ویژگی یک تلفن هوشمند است، برای بعضی خدمات پس از فروش برتر همراه گوشی، برای فردی گوشی های اقتصادی. برای داشتن بهترین بر مبنای این تعاریف، میان رده های شیائومی با گارانتی تسک میران تمام آن چه که به دنبالش هستید را با خود به همراه دارد.