افزایش فروش چشمگیر شیائومی در نوامبر 2023

شیائومی پس از اپل
4.5
(2)

در میان کاهش فروش گوشی‌های هوشمند در سطح جهان، شیائومی در چین بار دیگر توانایی خود را خود ثابت کرده است. طبق گزارش BCI، شیائومی و برندهای زیرمجموعه آن، مانند Redmi، در نوامبر 2023 از پرفروش‌ترین‌ها بودند. این شرکت فقط در ماه گذشته فروش حدود 5.2 میلیون گوشی هوشمند را به ثبت رساند. شیائومی توانست رشد 44 درصدی را با معیار سال به سال به ثبت برساند و به بخش لوازم الکترونیکی نیز این امکان را داد تا سهم بیشتری از بازار را در چین به دست آورد.

شیائومی از نظر فروش در نوامبر 2023 در چین در جایگاه دوم ایستاد. با این حال، در بخش پریمیوم بازار، شیائومی رشد 11.8 درصدی را بر اساس نمودار سالانه ثبت کرد. به طور کلی، این شرکت 18.3 درصد از کل سهم بازار گوشی‌های هوشمند را در اختیار دارد که شامل فروش از شرکت‌های تابعه آن نیز می‌شود. با این وجود، اپل همچنان در صدر قرار دارد، Honor نیز حدود 4 میلیون فروش گوشی هوشمند را به خود اختصاص داده است که نشان دهنده‌ی افزایش 12.6 درصدی بر اساس نمودار سالانه است.

شیائومی پس از اپل، در جایگاه دوم قرار گرفته است!

در چند روز آخر نوامبر2023، شیائومی حتی با 78.2 هزار محموله در مقایسه با 78.9 اپل توانست از اپل پیشی بگیرد. اگر کل ماه را در نظر بگیریم، شکاف قابل توجهی بین فروش اپل و شیائومی وجود دارد. با این وجود همه چیز نشان دهنده این است که شیائومی به سرعت در حال پیشرفت است.

هواوی و ویوو در جایگاه‌های چهارم و پنجم ایستاده‌اند. هواوی همچنین رشد استثنایی 74 درصدی را در مقایسه با سال قبل به دست آورد. با این حال، فروش Vivo کاهش یافت، در حالی که فروش OnePlus و Realme نیز منفی بود.

در پایان، عملکرد قوی شیائومی در بازار گوشی‌های هوشمند چینی در نوامبر 2023 نشان‌دهنده انعطاف‌پذیری و اثربخشی آن در جهت‌یابی شرایط چالش‌برانگیز صنعت است. با وجود کاهش جهانی در فروش گوشی‌های هوشمند، شیائومی و برندهای فرعی آن، به ویژه ردمی، قدرت چشمگیری را در بازار خانگی خود به نمایش گذاشتند.

سوالات متداول

سوال یک

جواب سوال یک

سوال دو

جواب سوال دو

سوال سه

جواب سوال سه

سوال چهار

جواب سوال چهار

آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید تا به این مطلب امتیاز دهید!

میانگین امتیازها: 4.5 / 5. تعداد رای‌ها: 2

هیچ رای داده نشده، اولین نفر باشید!