خصوصیات گوشی شیائومی پوکو ام ۴ پرو ۵ جی مشخص شد!

پیش از این شرکت تسک میران اخبار و حدسیات منتشر شده در مورد گوشی شیائومی پوکو ام ۴ پرو ۵ جی را انعکاس داده بود. اکنون که این گوشی به صورت رسمی رونمایی گشته، تسک میران به عنوان نمایندگی معتبر شیائومی اطلاعات صحیح این گوشی شیائومی را منتشر می‌نماید:

شباهت گوشی های سری M پوکو

گوشی پوکو ام ۴ پرو ۵ جی با صفحه‌نمایش FHD+ DotDisplay، رزولوشن ۲۴۰۰×۱۰۸۰ و نرخ تازه‌سازی ۹۰Hz و نرخ نمونه‌برداری ۲۴۰Hz رونمایی شد. شرکت سازنده این گوشی شیائومی اعلام نموده، پوکو ام ۴ پرو ۵ جی در اندازه ۶٫۶″ و وزن ۱۹۵ گرم تولید شده است.

پیش بینی ها به حقیقت پیوست!

همان گونه که بیشتر کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند، باتری این گوشی پوکو ام ۴ پرو ۵G سرعت ۳۳W را برای شارژ سریع باتری ۵۰۰۰mAh پشتیبانی می‌نماید. مانند انواع گوشی شیائومی پوکو ام ۴ پرو ۵G برای امنیت کاربر، دو حسگر اثر انگشت کنار گوشی و تشخیص چهره‌ را نیز به کار برده است.

شباهت گوشی پوکو ام ۴ پرو ۵ جی و پوکو ام ۳ پرو ۵ جی

 پردازنده این گوشی هوشمند مانند گوشی شیائومی پوکو ام ۳ پرو ۵ جی (Xiaomi POCO M3 Pro 5G) از نوع مدیاتک دیمنسیتی است؛ اما شیائومی این بار از قدرت۸۱۰  استفاده نموده است. CPU هشت هسته ای این گوشی پوکو پردازش ۶ نانومتری را انجام می‌دهد. بنابر نوع تراشه تعجبی باقی ندارد که شیائومی پوکو ام ۴ پرو ۵ جی از ARM Mail-G57 برای گرافیک بهره ببرد.

تقلیل تعداد دوربین

اگر چه بر اساس تصاویر مفهومی منتشر شده، گوشی پوکو ام ۴ پرو ۵ جی را دارای چهار دوربین می‌پنداشتند، اما شیائومی با نمایش این گوشی تنها با دو دوربین پشتی، همه را شگفت زده کرد. کیفیت دوربین های این گوشی شیائومی جدید  50MP (دوربین اصلی) و ۸MP (دوربین عکاسی از مناظر فوق‌عریض) معرفی شدند. با این که تعداد دوربین های پشتی شیائومی پوکو ام ۴ پرو ۵ جی نسبت به گوشی های شیائومی ۲۰۲۱ موجود در بازار کم تر است، اما کیفیت ۱۶MP دوربین سلفی به عنوان یکی از کیفیت های مناسب دوربین عکاسی گوشی های هوشمند موجود در بازار تلقی می‌گردد.

اهمیت اینترنت ۵ جی

ویژگی مهم این گوشی جدید پوکو، پشتیبانی از اینترنت ۵G است تا شیائومی بار دیگر نشان دهد با تکنولوژی روز همگام می‌شود. همچنین برای شنیدن صدا کافی است از بلندگوی دوگانه گوشی پوکو ام ۴ پرو ۵G استفاده کنید و با استفاده از درگاه جک ۳٫۵ میلی متری صدا، در این گوشی اصوات را واضح تر بشنوید.

شباهت پوکو ام ۴ و پوکو ام ۴ پرو۵ جی

به طور کلی حدسیات در مورد شیائومی پوکو ام ۴ پرو ۵ جی کمی متفاوت از واقعیت است. اما با توجه به آن چه در گوشی پوکو ام ۴ (Xiaomi POCO M4) استفاده شده، می‌توان نتیجه گرفت این گوشی، که احتمال تولید آن نیز وجود دارد، ممکن است ویژگی هایی مشابه با پوکو ام ۴ پرو ۵ جی داشته باشد. بنابراین با پیگیری اخبار به روز تسک میران، می‌توان اطلاعات در مورد این گوشی پوکو و دیگر مدل گوشی های شیائومی را به روز دریافت کرد.