کلاس های عکاسی حرفه‌ای با موبایل شیائومی برگزار می‌شود!

5
(1)

در تاریخ 20 اکتبر 2021 به طور رسمی زمان رونمایی از کلاس های عکاسی حرفه‌ای با موبایل شیائومی اعلام شد. در این پروژه جدید عکاسان حرفه‌ای که در زمینه‌های متفاوتی چون عکاسی پرتره، عکاسی خیابانی، عکاسی مونوکروم فعال هستند، گردهم آمده و تجربیات خود را در سطح وسیعی با مخاطبان به اشتراک می‌گذارند. بنابراین در این دوره می‌توان علاوه بر آموختن عکاسی، از ویژگی های گرفتن عکس انواع گوشی شیائومی مطلع شد.

برنامه دوره نخست کلاس عکاسی شیائومی

با برگزاری این کلاس ها، کیفیت گوشی های شیائومی با امکانات عکاسی در سطح حرفه ای مقایسه می‌گردند و راه شکوفایی خلاقیت و استعداد کاربر در این دوره به طور کامل بیان می‌شود. در نخستین دوره از کلاس حرفه ای عکاسی شیائومی، عکاسان حرفه ای دیدگاه های خود را به اشتراک گذاشته و مهم تر از همه در مورد دلیل انتخاب این مهارت و چگونگی یافتن سبک خود را در بخشی با نام«لحظه ای که من می‌سازم» به گفت و گو می‌پردازند.

نمایندگی تسک میران در این مطلب با شرح مختصری از بهترین گوشی های شیائومی برای سبک های متفاوت عکاسی، به معرفی اجمالی برنامه های دوره نخست کلاس های عکاسی حرفه ای شیائومی نیز می‌پردازد:

عکس برداری به سبک پرتره با گوشی های شیائومی

عکاسی پرتره یکی از محبوب ترین سبک های عکاسی می‌باشد که به یکی از ویژگی های جدانشدنی در گوشی های شیائومی تبدیل شده است. با عرضه گوشی های 108MPدر گوشی شیائومی می 11 (Xiaomi Mi 11) می‌توان این گوشی را مناسب عکاسی معرفی کرد. گرچه سنسور عمقی که موجب تشخیص دهی دقیق عمق و جداسازی بهتر پس زمینه از سوژه مورد نظر برای کیفیت بهتری در عکاسی پرتره در این گوشی حذف شده، اما این فقدان با دوربین ماکروی 5MP جبران می‌گردد.

برنامه نخست؛ سخنان یک عکاس ماجراجو

نخستین استادی که”لحظات” خود در عکاسی حرفه ای پرتره به اشتراک می‌گذارد Charlie Clift است. او برای دست یافتن به بهترین عکس ها و رسیدن به تصاویر فوق العاده در زمینه های متفاوتی چون درآمدن به هیبت پلیس مخفی، دریافت ستاره آشپزی میشلن و گفت و گو با برندگان جایزه صلح نوبل فعالیت کرده است. چارلی انگیزه خود را خلق اتفاقات غیرمنتظره از داستان های ساده بیان می‌نماید.

همراه کلاس آنلاین عکاسی پرتره، شیائومی میزبان تعدادی از عکاسان حرفه ای دیگر به صورت آفلاین می‌باشد تا به مخاطب اجازه دهد تا با آموختن حرفه ای و اثرگذار عکاسی رو به رو شود.

تصاویر زندگی روزمره؛ سبک نوین عکاسی

یکی از ویژگی های گوشی شیائومی، قرار دادن دوربین زاویه دید فوق عریض در گوشی های خود است که با کیفیت بالا در گوشی های سری می این قابلیت را افزایش می‌دهد. دلیلی که دوربین های فوق عریض را مناسب عکاسی می‌نماید، قابلیت ثبت صحنه های وسیع روزمره مانند خیابان یا مناظر است. این ویژگی در گوشی های سری شیائومی می 10 با کیفیت 13MP با میدان دید123 درجه، آن ها را برای عکاسی از مناظر، شاخص می‌نماید.

آموزش عکاسی خیابانی با گوشی هوشمند

کلاس عکاسی حرفه ای شیائومی با موضوع عکاسی خیابانی، توسط Pau Clavero یکی از مشهورترین عکاسان خیابانی با 1 میلیون و 400 هزار نفر دنبال کننده در یوتیوب برگزار می‌گردد. پائو که به تازگی با استفاده از دوربین گوشی شیائومی 11 تی پرو (Xiaomi 11T Pro) تعدادی فیلم ساخته، در کلاس عکاسی حرفه ای شیائومی، قصد داردت جربیاتش از عکاسی خیابانی با گوشی هوشمند را به اشتراک بگذارد.

ردمی و می؛ تک رنگ و سیاه و سفید

این سبک عکاسی تنها سایه های یک رنگ را برای نمایش تا از روشن ترین تا تیره ترین آن ها الگو قرار می‌دهد. هر چند قابلیت مونوکروم با سیاه و سفید کمی متفاوت است، اما گوشی های سری ردمی شیائومی و پرچم داران این برند، با قرار دادن فیلتر سیاه و سفید در دوربین های خود، ثبت عکس های تک رنگ را نیز امکان پذیر کرده‌اند.

عکاسی مونوکروم در کلاس حرفه ای عکاسی شیائومی

در 29 اکتبر در لندن Alan Schaller که یکی از عکاسان مشهور به ویژه عکاسی سیاه و سفید که اغلب آثارش انتزاعی و با عناصر سورئال، هندسی، تضاد بالا و واقعیت و تنوع زندگی بشر آمیخته شده است، در لندن کلاس برگزار خواهد کرد.

این عکاس حرفه ای دید منحصر به فرد خود از دنیای بصری را در پروژه های گوناگون مانند مجموعه “متروپلیس” نمایش داده است. در کلاس عکاسی حرفه ای با شیائومی آلن در بخش عکس های مونوکروم و با اشتراک گذاری عکس های مجموعه “لحظات” خود حضور خواهد داشت.

انتقال حس زندگی در تصاویر گوشی هوشمند

تنها سبک های خاص در کلاس حرفه ای عکاسی شیائومی آموزش داده نمی‌شوند، بلکه آموزش های لازم در مورد عکاسی از عروسی نیز توسط گروه Dos Más En La Mesa در تاریخ دوم نوامبر در اسپانیا از برنامه های دیگر این دوره است. این گروه که از عکاسان حرفه ای جهانی تشکیل شده، تمام دانش آموختگان و مدرسین پیشین EFTI را شامل می شود.  Andreaو Bernardina، شریک و مؤسسین Dos Más En La Mesa دارای سبک عکاسی ویژه خود هستند و در آثارشان حسی هنری نهفته که آن ها را بلافاصله قابل شناسایی می‌نماید. این گروه عکاسان دلیل انتخاب حرفه عکاسی و شاخه عکاسی با گوشی های هوشمند را در این دوره بیان خواهند کرد.

به طور قطع سبک های ذکر شده تنها سبک های عکاسی نیستند، اما شیائومی در اولین دوره خود آن ها را برگزیده تا پیش زمینه ای برای رسیدن به سبک های حرفه ای دیگر برای عکاسی با انواع گوشی شیائومی باشد. بنابراین با دنبال کردن اخبار دیگری که نمایندگی تسک میران منتشر خواهد کرد، وارد مرحله بعدی شوید!

منبع

آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید تا به این مطلب امتیاز دهید!

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد رای‌ها: 1

هیچ رای داده نشده، اولین نفر باشید!